Prawdziwe trwałe powiększenie penisa za pomocą operacji ligamentotomii

Ligamentotomia – operacja powiększania penisa

Męski penis przestaje rosnąć w wieku około 20 lat. Większość mężczyzn zadowala się wymiarami, jakie obdarzyła ich natura, natomiast reszta płci męskiej szuka sposobów na powiększenie swoich genitaliów. Można stosować różne leki (ich główną wadą są liczne skutki uboczne), nowatorskie technologie (przedłużacze, pompki itp. ), masaże manualne, rozciąganie itp. Ale tylko część mężczyzn korzysta z pomocy chirurga plastycznego, który oferuje pacjentowi ligamentotomię – operację powiększania penisa.


Chirurgiczne powiększanie penisa: wszystkie zalety i wady

Aby zrozumieć zasadę operacji powiększania męskiego penisa, warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi budowy anatomicznej tego narządu. W ten sposób penis jest podtrzymywany przez obszar miednicy i jest z nim połączony specjalnym więzadłem zwanym więzadłem. Celem operacji jest zmiana rozmiaru tego więzadła, co pozwala na zwiększenie rozmiaru penisa.

Wydawać by się mogło, że technika ta pozwala na rozwiązanie wielu problemów, które powstają w związku z niewielkimi rozmiarami męskości (fizycznej i psychicznej). Należy jednak wziąć pod uwagę pewne czynniki ryzyka takiej manipulacji:

  1. Możliwość zranienia pacjenta lub infekcji w jego organizmie podczas operacji.
  2. Jeżeli więzadło więzadłowe jest zbyt krótkie, interwencja nie przyniesie oczekiwanego efektu.
  3. Penis niepodparty więzadłami jest hipermobilny. Dodatkowo ucisk więzadła powoduje, że podczas wzwodu penis będzie skierowany w dół, a nie do przodu czy do góry, jak to zwykle ma miejsce.
  4. Specjalista nie jest w stanie całkowicie przewidzieć wyników manipulacji, ponieważ wiele zależy od organizmu pacjenta i jego przestrzegania zasad okresu rehabilitacji.

Wskazania do ligamentotomii

Ponieważ operacja powiększania penisa jest zabiegiem plastycznym, nie ma ścisłych i kategorycznych wskazań do jej wykonania. Jednak w niektórych przypadkach po prostu konieczne jest wykonanie powiększenia narządów płciowych, a wskazania można podzielić na dwie podgrupy: medyczną i estetyczną.

Wskazania lekarskie:

  1. Mikropenis (tzw. penis ukryty).
  2. Zwłóknienie jamiste.
  3. Choroba Peyron'a. Przy tej patologii obserwuje się deformację fallusa, zmniejszając jego rozmiar.

Wskazania estetyczne:

  1. Chęć mężczyzny podniesienia poczucia własnej wartości.
  2. Chęć podniesienia własnej atrakcyjności.
  3. Dysmorfofobia penisa. Stan ten polega na niezadowoleniu z wyglądu, w tym z penisa.

Dolna granica wymiarów męskiego narządu rozrodczego wynosi 12 cm (łącznie z erekcją). Mniejszą wartość można uznać za powód do ligamentotomii.

Przeciwwskazania

Istnieje kilka przeciwwskazań do zabiegu powiększenia narządów płciowych, m. in. :

  • choroba umysłowa;
  • cukrzyca;
  • zaburzenia krzepnięcia krwi.

Objawy tych patologii mogą się pogorszyć po operacji powiększenia męskiego penisa.

Przygotowanie do operacji

Przed wykonaniem ligamentotomii pacjent musi przejść badanie składające się z:

  • konsultacja z urologiem;
  • badania krwi (kliniczne i biochemiczne, na kiłę, zapalenie wątroby i HIV);
  • EKG;
  • konsultacja z anestezjologiem.

Przed operacją ligamentotomii należy przerwać jedzenie i picie na około 8-10 godzin oraz usunąć roślinność z okolicy pachwiny.

Postęp operacji

Istnieją dwa rodzaje operacji powiększania penisa. Jeden z nich charakteryzuje się klasycznym wykonaniem, drugi polega na dodaniu elementów tkanki tłuszczowej. Jednak według opinii ekspertów wydłużanie drugiego rodzaju przeprowadza się znacznie rzadziej niż pierwszego. Często przepływ krwi w tkankach jest powolny, co prowadzi do różnych powikłań zakaźnych.

Dodatkowo ligamentotomię dzieli się ze względu na rodzaj dostępu. W związku z tym chirurgowi plastycznemu znacznie łatwiej jest wyciąć więzadło powyżej kości łonowej. Jednak interwencja wykonywana przez mosznę jest uważana za znacznie bardziej bezbolesną i mniej niebezpieczną. Operacja powiększenia penisa tą metodą może trwać dłużej, wymaga znacznie większego nacięcia i pozostawia zauważalną bliznę w okolicy łonowej. Ponadto taka interwencja uszkadza tkanki i tkankę tłuszczową, co utrudnia dalsze noszenie urządzenia wspomagającego. Koszt operacji wykonywanej przez mosznę jest wyższy, ale ryzyko powikłań jest minimalne, podobnie jak powstawanie blizn pooperacyjnych.

Ligamentotomię wykonuje się w znieczuleniu (ogólnym lub zewnątrzoponowym). Całkowity czas od rozpoczęcia zabiegów chirurga do wybudzenia pacjenta ze znieczulenia wynosi 40-50 minut. Na obszar, w którym wykonano nacięcie, nakłada się bandaż.

Uważa się, że usunięcie więzadła mocującego ukrytą wewnętrzną część prącia nie prowadzi bezpośrednio do powiększenia samego narządu rozrodczego. Penis pozostaje na swoim miejscu, a przecięte więzadło jest konieczne jedynie w celu późniejszej poprawy wyniku za pomocą specjalnego urządzenia – przedłużacza. Zatem ligamentotomia ma charakter wyłącznie pomocniczy i wymaga w przyszłości niezbędnego użycia przedłużacza. Warto również wziąć pod uwagę, że wynik zależy od bezpośredniej początkowej długości penisa. Innymi słowy, ligamentotomia pomaga zwiększyć rozmiar fallusa, który jest regulowany za pomocą przedłużacza, umożliwiając mu działanie na wnętrze penisa.

Rehabilitacja

Następnego dnia po ligamentotomii na operowany narząd zakłada się specjalne urządzenie zwane noszami. W odróżnieniu od przedłużacza stosuje się go w sposób ciągły aż do całkowitego zdjęcia szwów po 12-14 dniach.

Przez pierwsze trzy tygodnie po operacji powiększenia penisa mężczyzna powinien przestrzegać następujących zaleceń:

  1. Odmowa seksu, uprawiania sportu i intensywnej aktywności fizycznej.
  2. Zawsze nosząc nosze lub specjalny ciężarek – ta metoda nie pozwala na powrót penisa do pierwotnej pozycji.
  3. Po uformowaniu się blizny (po około 1-2 miesiącach) rozciąganie fallusa jest kontynuowane za pomocą przedłużacza i trwa do sześciu miesięcy.
Po ligamentotomii konieczne jest noszenie przedłużacza

Czas stosowania przedłużacza zwiększa się stopniowo. Pierwsze namacalne i identyfikowalne wizualnie rezultaty można zaobserwować po sześciu miesiącach od operacji.

Zalecenia dotyczące stosowania przedłużacza

Po ligamentotomii przedłużacz umieszcza się na prąciu, aby uniknąć bólu i dyskomfortu. Dodatkową funkcją tego urządzenia jest zapewnienie niezbędnego napięcia mięśni i więzadeł prącia. W miejscu przeciętego więzadła powstają nowe obszary składające się z tkanki łącznej. Ich przyszły rozmiar w dużej mierze zależy od przestrzegania zaleceń dotyczących okresu pooperacyjnego, w tym systematycznego noszenia przedłużacza.

Aby urządzenie działało poprawnie i przynosiło maksymalny efekt, należy wziąć pod uwagę kilka wskazówek dotyczących jego użytkowania:

  1. Przedłużacz zakłada się na penisa wyłącznie na dzień, na noc należy go zdjąć.
  2. Początkowo urządzenie nosi się przez 1, 5-2 godziny dziennie. Stopniowo czas wzrasta do 5-6 godzin.
  3. Przedłużacz nosi się do czasu uformowania się nowego więzadła i zajmuje jego miejsce, zastępując przecięte więzadło. Z reguły trwa to od 3 do 7 miesięcy.
Extender – urządzenie służące do napinania więzadeł i mięśni prącia

Nowoczesne przedłużacze wykonane są z lateksu lub hipoalergicznego tworzywa sztucznego. Z tego powodu są wygodne, praktyczne i niemal niewidoczne w noszeniu.

Możliwe komplikacje

Wykwalifikowany specjalista, który przeprowadził operację powiększenia penisa, poprzez swoje profesjonalne działania, neguje wszelkie ryzyko ewentualnych problemów po ligamentotomii.

W niezwykle rzadkich, izolowanych przypadkach po takiej interwencji obserwuje się następujące powikłania:

  • krwawienie;
  • deformacja penisa (może również wyprostować się pod nietypowym kątem lub częściowo unieść się);
  • ropienie szwu założonego po operacji;
  • infekcja jąder;
  • Powikłaniem operacji powiększenia penisa może być zapalenie jąder.
  • rozwój blizn i zrostów;
  • niestabilna erekcja;
  • zaburzona wrażliwość moszny lub prącia.

Większość specjalistów z zakresu urologii uważa ligamentotomię za zabieg całkowicie bezpieczny. Jednocześnie odnotowuje się brak możliwych problemów zarówno podczas operacji, jak i okresu rehabilitacji.

Korzyści z operacji korekcji prącia

Do głównych zalet operacji powiększania penisa zalicza się:

  1. Długotrwały efekt.
  2. Stosunkowo szybka rehabilitacja.
  3. Możliwość powiększenia penisa nie tylko pod względem długości, ale także grubości.
  4. Możliwość jednoczesnej eliminacji patologii lub wad prącia (zarówno nabytych, jak i wrodzonych).
  5. Nie ma negatywnego wpływu na funkcje rozrodcze i jakość męskiej potencji.
  6. Krótki czas trwania operacji.

W jakich klinikach wykonywane są operacje powiększania penisa?

Ligamentotomię prącia wykonuje się zarówno w prywatnych klinikach, jak i dużych ośrodkach urologicznych.

Ile kosztuje operacja powiększenia penisa?

Koszt zabiegu powiększania penisa zaczyna się od 315 dolarów. Kwota w dużej mierze zależy od kilku parametrów, m. in. kwalifikacji praktykującego chirurga, jakości sprzętu dostępnego w klinice, ceny przedłużacza itp.

Tym samym niektóre elitarne kliniki są wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt i oferują pacjentom komfortowe pokoje. W takich placówkach można wydłużyć penisa płacąc 1270 dolarów lub więcej.

Wybierając klinikę, w której planujesz wykonać ligamentotomię, powinieneś dokładnie przestudiować nie tylko politykę cenową, ale także doświadczenie zawodowe i kwalifikacje lekarza. Dobrym pomysłem byłoby również znalezienie opinii prawdziwych pacjentów na temat pracy tego specjalisty.

Recenzje mężczyzn, którzy przeszli zabiegi powiększania penisa

Recenzje mężczyzn, którzy przeszli zabieg ligamentotomii, są w większości pozytywne. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż takie powiększanie penisa przynosi nie tylko efekty estetyczne. Penis o pożądanej wielkości poprawia komfort emocjonalny mężczyzny, likwiduje obsesyjne kompleksy i ogólnie poprawia jakość życia intymnego.

  • „Mój „młodszy brat" był zawsze mały, co wpędzało mnie w straszne kompleksy i utrudniało komunikację z dziewczynami. Nasze miasteczko jest małe, tylko jedna klinika wykonuje zabiegi powiększania penisa i tam właśnie poszłam. Wykonano ligamentotomię przez łono, pozostawiając niewielką bliznę. Po zabiegu przyrost wyniósł około 2, 5 cm, problem pojawił się, gdy byłem zbyt leniwy, aby nosić przedłużacz przez wymaganą ilość czasu - zamiast 3 tygodni, wytrzymałem tylko 2. Wynik wynosi + 1, 5 cm, ponieważ penis lekko wróciło do stanu pierwotnego. Gdybym nosiła przedłużacz genitaliów tak często, jak mi powiedziano, prawdopodobnie byłoby ich więcej".
  • „Przez prawie 25 lat byłem przekonany, że trzeba żyć tym, co dał Bóg (lub naturą, zależy od kogo). Jeśli chodzi o wielkość penisa, to przyznano mi szczerze mówiąc niewiele. Za namową koleżanki zdecydowałam się na ligamentotomię i nigdy tego nie żałowałam – „powiększyłam" sobie dodatkowe 4 cm, jestem niesamowicie zadowolona. Wśród wad mogę wskazać, że proces noszenia przedłużacza nie jest zbyt wygodny, ale dla „dużych" celów można uzbroić się w cierpliwość, zwłaszcza że jest to tymczasowe. "
  • „Jako nastolatek jakoś nie przejmowałem się problemem małego penisa, uważałem to za normalne zjawisko, dopóki nie miałem dziewczyny. Seks był taki sobie, ale nie martwiłem się - najważniejsze były uczucia, a tak naprawdę nie miałem z czym porównać. Ale potem rozstaliśmy się, niezbyt kulturalnie, a ostatnie słowa mojej byłej namiętności dotyczyły mojej nieszczęsnej „przyjaciółki" i tego, że wcale nie czuła się ze mną komfortowo w łóżku. Muszę przyznać, że zaniepokoiło mnie to. I chociaż to, co zostało powiedziane, można było przypisać zwykłej kobiecej wredności, po raz pierwszy naprawdę spojrzałem na rozmiar mojego penisa. I był niezadowolony. W końcu zdecydowałem się na chirurgiczne powiększenie penisa. Znalezienie chirurga plastycznego zajęło mi dwa tygodnie i teraz zamiast 12 cm mam już 15 lat i widzę pogrubienie penisa! Spotykam się już z inną dziewczyną, moje życie seksualne jest świetne! Moja pewność siebie wzrosła do 100%. Mimo to ligamentotomia to świetna rzecz, jeśli chodzi o rozwiązanie problemu małego penisa.
  • „Przez długi czas nie mogłem znaleźć stałego partnera - związek nie układał się z powodu mojej, szczerze mówiąc, małej męskości. Oczywiście większość pań nie powiedziała mi bezpośrednio o moim problemie, ale było kilka, które wypowiedziały się na ten temat. Mówią też, że dla kobiet rozmiar nie ma znaczenia, naprawdę! W końcu znalazłem odpowiednią klinikę i umówiłem się na wizytę u lekarza. Drobny ból, dyskomfort i okres rekonwalescencji (jednak niezbyt długi) - to wszystko jest warte wyniku - teraz mam imponujące 18 cm, a grubość zaczęła rosnąć! Relacje z dziewczynami osiągnęły teraz jakościowo inny poziom, a moje dotychczasowe kompleksy stopniowo znikały. Ligamentotomia to super zabieg dla każdego, kto ma kompleks na punkcie swojego „młodszego brata", a jego celem jest wzrost poczucia własnej wartości i wspaniały seks! "

Ligamentotomia to zabieg chirurgiczny mający na celu powiększenie penisa.

Manipulacja ta staje się coraz bardziej popularna wśród mężczyzn pragnących powiększyć swoją męskość. Konsekwencje takiej operacji są z reguły minimalne, jedynym warunkiem jest noszenie urządzenia pomocniczego – przedłużacza, co zwiększa skuteczność chirurgicznej metody powiększania penisa.